ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет утырышы узды

2018 елның 27 феврале, сишәмбе

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет утырышында эшчәнлеккә кагылышлы сораулар каралды.

2017 елда ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының эш нәтиҗәләре һәм 2018 елга эш юнәлешләре турында министрлыкның Исәпләү, мониторинг һәм мәгълүмати хезмәттәшлек идарәсе җитәкчесе Илдар Рәхмәтуллин чыгыш ясады. Шулай ук ул ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан Татарстан Республикасының 2030 елга кадәр социаль-икътисади үсеше Стратегиясен тормышка ашыру сорауларын да яктыртты.

Иҗтимагый совет әгъзаләре Совет рәисе Рәшит Әбашев тарафыннан җиткерелгән 2018 елга эш Планына тәкъдимнәр буенча фикер алыштылар һәм расладылар.

Коррупциягә каршы политика сораулары буенча ТР Иҗтимагый палатасы белән берлектә үткән түгәрәк өстәл нәтиҗәләре буенча, Иҗтимагый советларның республиканың дәүләт органнарында һәм муниципаль берәмлекләрендә иҗтимагый контрольне башкарган вакытта коррупциягә каршы комиссияләр белән хезмәттәшлек итү механизмын эшләп чыгару максатыннан ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Артур Мостаев һәм Совет рәисе урынбасары Нәзгать Мәгърифәтуллин чыгыш ясадылар.

Утырышта катнашучылар тыңланылган сораулар буенча карарлар кабул иттеләр. Кабул ителгән карарлар Министрлык сайтының “Иҗтимагый совет” бүлегенә урнаштырылачак.