Җирле үзидарә органнары хезмәткәрләрен видеоконференцэлемтә режимында кабул итү

2018 елның 3 мае, пәнҗешәмбе

2018 елның 26 апрелендә Татарстан Республикасы юстиция министры урынбасары М.М.Ибәтов рәислегендә “Суд эшләрен әзерләү һәм алып баруның гамәли мәсьәләләре” темасына җирле үзидарә органнары хезмәткәрләрен видеоконференцэлемтә режимында кабул итү чарасы узды.

Муниципаль хезмәткәрләрнең сорауларына Татарстан Республикасы Югары Суды судьясы М.М.Сафина, Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәти мөнәсәбәтләр министрлыгының хокукый идарә башлыгы З.З.Галәветдинов, Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәти мөнәсәбәтләр министрлыгының кадастр мөнәсәбәтләре бүлеге башлыгы Т.Р.Хәбибуллин, Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгының капиталь ремонт программасын гамәлгә ашыру бүлеге башлыгы урынбасары Ш.Ю.Фәйзетдинов, Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгының юридик бүлегенең әйдәп баручы советнигы О.А.Сазонова, “Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр советы” ассоциациясенең җирле үзидарә органнарына консультация-методик ярдәм күрсәтү бүлегенең баш белгече А.В.Әхмәтвәлиева, Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгының җирле үзидарә органнарына консультация-методик ярдәм күрсәтү бүлегенең әйдәп баручы консультанты А.Н.Ханеня җавап бирделәр.

Барлык мәсьәләләр буенча да тулы аңлатмалар, гамәли һәм методик күрсәтмәләр бирелде.