Банкротлык турындагы эшләрдәһәм банкротлык турындагы эштә вәкаләтле органның функцияләрен гамәлгә ашыру

2018 елның 10 августы, җомга

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 21.11.2005 № 543 «Банкротлык турындагы эшләрдә һәм банкротлык турындагы эштә вәкаләтле орган турындагы» карары нигезендә, Татарстан Республикасының Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан бөлгенлек процедурасында булган Татарстан Республикасы бюджеты каршында бурычы булган кредитор оешмалары таләпләрен ресстрга кертү буенча эш дәвам иттерелә.

Шулай ук, 26.10.2002 № 127-ФЗ «Бөлгенлек (банкротлык) турынлдагы» Федераль закон кысаларында Татарстан Республикасының Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан арбитраж идарәчеләр соравы буенча бөлгенлек (банкротлык) процедурасында булган оешма һәм предприятиеләр карамагында дәүләт милке булу яки булмавы турында  анализ ясала.