Дәүләт унитар оешмаларның һәм акционерлык җәмгыятьләрнең финанс-хуҗалык эшчәнлеген анализлау буенча комиссиянең чираттагы утырышы узды

2018 елның 24 августы, җомга

24.08.2018 җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры урынбасары Эдуард Дияров рәислегендә  акцияләре Татарстан РЕспублика милкендә булган Дәүләт унитар оешмалар  һәм акционерлык җәмгыятьләрнең устав капиталлары хуҗалык адарәчелегенә тапшырылган дәүләт милкенең сакланышын контрольдә тоту буенча комиссиянең чираттагы утырышы узды.

Утырышта «Үзәк Депозитарий» АҖ, «Юл хәрәкәте иминлеге» АҖ, «КАИ-Лазер» АҖ, «ПромТөзелешИминлек» ГУП, “Татарстан Республикасының казылма байлыкларыннан файдалану һәм геология буенча фәнни-битештерү берләнмәсе” ДБУ,  « “Татарстан Республикасының фәнни-техник мәгълүматлар Татарстан үзәге” ДУП финанс-хуҗалык эшчәнлекләре анализланды.

Комиссия тарафыннан акционерлык җәмгыятьләр һәм предприятиеләрнең  эшчәнлегенең зыянга эшләү сәбәпләре каралды һәм күрсәткечләрен яхшырту буенча рекомендацияләр бирелде.