2019 елның ТР дәүләт хезмәткәрләре Спартакиадасы кысаларында шахмат буенча ярышлар

2019 елның 15 апреле, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2015 елның 4 мартындагы 429-р номерлы боерыгы нигезендә, 2019 елның 11 апреленнән 13 апреленә кадәр Татарстан Республикасы дәүләт хезмәткәрләре Спартакиадасы кысаларында шахмат буенча ярышлар узды. Ярышлар «Р. Г. Нәҗметдинов исемендәге республика олимпия резервы спорт мәктәбе» ДАУ базасында узды. Турнирда республика министрлыклары һәм ведомстволарыннан 27 команда катнашты.

Татарстан Республикасының Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы өчен 4 кешедән торган командада чыгыш ясады: Равиль Хасаншин, Илья Пахмутов, Юлия Денисова һәм Нинэлла Вафина. Ярышларда катнашучылар Швейцария системасы буенча 9 турда (көненә 3 тур) контроль вакыт белән һәр кешегә 10 минут уйнадылар.

Тугыз тур нәтиҗәләре буенча безнең команда 17 урынны алды. ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы хезмәткәрләре үз командасы белән горурлана. Афәрин!