Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында муниципаль хезмәткәрләр стажировкасы тәмамланды

2019 елның 19 апреле, җомга

Бүген, 2019 елның 19 апрелендә, Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында муниципаль хезмәткәрләрнең ике көнлек стажировкасы тәмамланды. Стажировка барышында тыңлаучылар өчен лекция һәм гамәли дәресләр уздырылды, аларда фикер алышынды, түбәндәге төп мәсьәләләр каралды: муниципаль милекне исәпкә алу, бәяләү бергәлеге белән хезмәттәшлек итү һәм муниципаль милекне бәяләү турындагы исәп-хисапларга экспертиза ясау, муниципаль милек белән идарә итү, аны гамәлгә ашыруга электрон формага күчү, муниципаль берәмлектә җир мөнәсәбәтләрен үстерү, устав капиталында муниципаль берәмлек өлеше булган акционерлык җәмгыятьләр белән һәм муниципаль унитар предприятиеләр белән идарә итүнең нәтиҗәлелеген күтәрү, кадастр мөнәсәбәтләре өлкәсендә эшчәнлек.

Нәтиҗәләр буенча тыңлаучыларга Казан федераль университетының Дәүләт һәм муниципаль идарә югары мәктәбендә кыска вакытлы стажировка узу турында билгеләнгән үрнәктәге документлар тапшырылды.