гыйнвар, 2018 ел
сишәмбе

Конвертлар ачу һәм бәйгедә катнашу өчен бирелгән гаризаларын карау, конкурска тәкъдимнәр һәм бәяләү буенча конкурс тәкъдимнәрен карау буенча конкурс комиссиясе утырышының беркетмәләре нигезендә ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан, Казан шәһ., Җиңү проспекты ур., 142, торак булмаган бүлмә № 1205 (кадастр номеры 16:50:150306:5976) мәйданы 1135,9 кв. м, адресы буенча урнашкан бинага карата концессия килешмәсе төзү хокукына игълан ителгән конкурсның узмавы хакында карар кабул ителде. Шулай ук, бәйгедә катнашу өчен бердәнбер гариза бирүче «Казан үстерү үзәге, реабилитацияләү һәм абилитацияләү» автономияле коммерцияле булмаган оешма белән концессия килешүе төзелү хакында карар кабул ителде. Конкурс 20 ел срок белән церебраль параличлы инвалид балаларны социаль тернәкләндерү үзәге булдыру максатыннан игълан ителгән иде (конкурс документлары рәсми сайтта урнаштырылган): www.torgi.gov.ru номерлы хәбәр 301017/0050700/01

Татарстан Республикасының Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарфыннан, Татарстан Республикасы Министрлар кабинетының 30.04.2014 ел, № 289 карары белән расланган «Татарстан Республикасында 2014 – 2019 елларга ятим балаларны һәм ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балаларны торак урыннар белән тәэмин итү» Татарстан Республикасы программасы үтәлде. Аның нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы милкенә гомуми суммасы 346,7 млн. сум тәшкил иткән 305 торак урыннары сатып алынды.

«2014 – 2020 елларга Татарстан Республикасы халкын сыйфатлы торак һәм торак-коммуналь хуҗалыгы хезмәтләре белән тәэмин итү» дәүләт программасына үзгәрешләр кертү турындагы Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карары проекты нигезендә 2018 елда гомуми суммасы 355,3 млн. сум тәшкил иткән 297 торак урыннары сатып алу планлаштырылган, алардан:

Россия Федерациясе бюджетыннан-40,3 млн. сум;

Татарстан Республикасы бюджетыннан- 314,96 млн. сум.

Хәзерге вакытта ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы Татарстан Республикасының Фән һәм мәгариф министрлыгы белән берлектә муниципаль берәмлекләр территориясендә ятим балалар өчен торак урыннар сатып алу планлаштырыла.