Татарстан Республикасы Бәяләүчеләр союзының чираттагы Эксперт-консультацияләү советы утырышы узды

2018 елның 28 феврале, чәршәмбе

ТР бәяләүчеләр Союзының чираттагы Эксперт-консультацияләү советы утырышында Зәй шәһәрендә һәм Зәй МР торак булмаган бүлмәләр бәясен һәм җир кишәрлегеннән файдалану хокукын бәяләү турында исәп-хисап буенча рецензент буларак эксперт Резидә Бетретдинова чыгыш ясады.

Ул типик хаталарга, бәяләү объектының базар бәясен анализлау һәмфадаланылган исәп-хисаплар күләме һәм корректировкаларны нигезләү кулланыла торган финанс исәп-величин һәм корректировокмөһимлегенә җентекләп тукталып үтте.

Актив фикер алышу барышында Совет әгъзалары, квалификацияле экспертлар Дмитрий Захматов, Андрей Лисичкин, Дамир Тимершин, Марат Сөләйманов, Юрий Чеботарев тәкъдим ителгән һөнәри фикер проектларына ен барышында конструктив тәкъдимнәр керттеләр. ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы позициясен бәяләү бүлеге башлыгы Лариса Швецова чагылдырды. Зәй МР мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре палатасы җитәкчесе Рәис Шайхиев район территориясендәге бәяләнә торган объектларга һәм аның аналогларына тулы бәяләмә характеристика бирде, һәм аларның муниципаль милек керемлелеген тәшкил итүче буларак инвестицион яктан җәлеп итү кебек төп өлеше мәсьәләләренә тукталды.

Ул экспертларга әһәмиятле методик һәм гамәли ярдәм өчен рәхмәт белдерде, һәм бәяләү сыйфатын күтәрү буенча яңа алымнарның аеруча кирәклегенә тукталды. Алга таба да нәтиҗәлерәк хезмәттәшлек итүгә ышыныч белдерде.