Татарстан Республикасы милкендә булган мөлкәтне кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларына ташламалы шартларда бирү өчен килешмәләр төзү хокукына чираттагы аукционнар игълан ителде

2019 елның 21 августы, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан Татарстан Республикасы милкендәге булган мөлкәтне озак вакытка исәпләнгән һәм ташламалы шартларда файдаланып кече һәм урта эшмәкәрле субъектларына тапшыру өчен аренда килешмәсе төзү хокукына аукционнар игълан ителде.

Аренда килешүенең гамәлдә булу срогы – 6 ел

Аренда түләве тәшкил итә:

- аренданың беренче елында – 0 процент;

- аренданың икенче елында – 0 процент;

- аренданың өченче елында – 25 процент;

- аренданың дүртенче елында – 50 процент;

- аренданың бишенче елында – 75 процент;

- аренданың алтынчы һәм аннан соңгы елларында – мөлкәт арендасының базар бәясен бәяләү нәтиҗәләре буенча билгеләнгән аренда түләве күләменең 100 проценты.

Максатчан билгеләнеше:

- авыл хуҗалыгы продукциясен җитештерү, эшкәртү яки сату өчен;

- азык-төлек һәм сәнәгать товарлары, халык куллану товарлары, дару чаралары һәм медицина әйберләре җитештерү өчен;

- халыкка коммуналь һәм көнкүреш хезмәтләре күрсәтү өчен;

- мәдәниятне үстерү өчен;

- халык сәнгать кәсепләрен үстерү өчен;

- социаль билгеләнештәге объектларны төзү һәм реконструкцияләү өчен;

- сәламәтлек саклау өлкәсендә эшчәнлек башкару өчен;

- физкультура һәм спортны үстерү өчен;

- мәгариф өлкәсендә эшчәнлек башкару өчен;

- эчке туризмны үстерү өчен;

- Россия Федерациясенең дәүләт программалары, Россия Федерациясе субъектлары программалары, муниципаль берәмлекләр программалары билгеләгән социаль әһәмияткә ия эшчәнлек төрләре өчен.

Аукцион үткәрү турында мәгълүмат Россия Федерациясенең рәсми сайтында интернет челтәрендә урнаштырылган https://torgi.gov.ru/

1. Хәбәр итү номеры 200819/0050700/01.

Аукцион үткәрү урыны: «Татарстан Республикасы Дәүләт заказы агентлыгы» АҖ электрон мәйданчыгы - sale.zakazrf.ru (хәбәр № SALEEAR00000225)

Аукцион үткәрү көне һәм вакыты: 03.10.2019. Башлана 09.00 сәгатьтә (аукцион процедурасын үткәрү вакыты электрон мәйданчык эшли торган җирле вакытка туры килә).

Аукционда катнашу өчен гаризаларны кабул итү төгәлләнү көне: 01.10.2019 17.00 сәгать.

2. Хәбәр итү номеры 210819/0050700/01.

Аукцион үткәрү урыны: «Татарстан Республикасы Дәүләт заказы агентлыгы» АҖ электрон мәйданчыгы - sale.zakazrf.ru (хәбәр № SALEEAR00000228)

Аукцион үткәрү көне һәм вакыты: 04.10.2019. Башлана 09.00 сәгатьтә (аукцион процедурасын үткәрү вакыты электрон мәйданчык эшли торган җирле вакытка туры килә).

Аукционда катнашу өчен гаризаларны кабул итү төгәлләнү көне: 02.10.2019 17.00 сәгать.

Аукционда катнашу өчен гаризаларны рәсмиләштерү, өстәмә мәгълүмат алу сораулары буенча эш көннәрендә 09.00 дән 17.00 гә кадәр, җомга көнне 15.45 кә кадәр (төшке аш 11.45 дән 12.30 кадәр) Казан шәһәре, Вишневский урамы, 26 нчы йорт адресы буенча мөрәҗәгать итәргә мөмкин. Телефон – 264-30-81 (эчке. 2-39), электрон почта буенча: imkazna@mail.ru. Җаваплы – Прокофьева Елена Александровна.

Игътибар! Аукционда бары тик Россия Федераль салым хезмәтенең рәсми сайтында урнаштырылган кече һәм урта эшмәкәрле субъектларының Бердәм реестрына кертелгән кече һәм урта эшмәкәрле субъектлары гына катнаша ала.

Арендага килешмәсе төзү хокукы бирелергә тиешле дәүләт милке исемлеге, мәйданы, башлангыч бәясе, килешмә срогы һәм фотоматериаллар тупланган мәгълүмат министрлыкның рәсми сайтының «Аукционнар һәм конкурслар» бүлегенең «Татарстан Республикасы милкендәге мөлкәтне озын срокка һәм льготалы шартларда кече һәм урта эшмәкәрле субъектларына тапшыру өчен арендага бирү» бүлекчәсендә урнаштырылган.