Оренбург өлкәсе вәкилләре катнашында Татарстан Республикасы һәм Оренбург өлкәсенең чиктәш чикләрен билгеләү мәсьәләләре каралды

2020 елның 21 сентябре, дүшәмбе

21 сентябрьдә 2020 елга җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры урынбасары вазифаларын башкаручы Таһир Хөснетдинова рәислегендә  Татарстан Республикасы һәм Оренбург өлкәсе белән чиктәш чикләрне билгеләү буенча эш төркеме утырышы киңәшмәсе узды.

Утырыш барышында Татарстан Республикасы чиген Оренбург өлкәсе белән чиктәш җирдә узу мәсьәләләре, Россия Федерациясе субъектлары арасында чик билгеләүнең проблемалы мәсьәләләре каралды, шулай ук чиктәш чикне билгеләү буенча килешү проекты турында фикер алыштылар.

Татарстан Республикасы белән Оренбург өлкәсе чикләренең озынлыгы ике йөз километрга якын. Чиктә республиканың Баулы һәм Бөгелмә районнары урнашкан.

Татарстан Республикасы чикләрен билгеләү буенча эшче төркем утырышы атна саен уза. ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы,

Дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәтенең ТР буенча идарәсе, «Росреестр ФКП» ФДБУнең ТР буенча филиалы.

Утырышта Оренбург өлкәсе ягыннан Оренбург өлкәсе табигый байлыклар, Экология һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, «Татарстан Республикасының Пространство белешмәләре фонды» дәүләт бюджет учреждениесе, Оренбург өлкәсе Губернаторы Аппараты һәм Хөкүмәте, Оренбург өлкәсе буенча дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәте идарәсе, «Росреестр ФКП» ФДБУнең Оренбург өлкәсе филиалы вәкилләре катнашты.