Татарстан Республикасы җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгына муниципаль хезмәткәрләрнең стажировкасы тәмамланды

2021 елның 15 апреле, пәнҗешәмбе

Бүген ТР җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында муниципаль хезмәткәрләрнең ике көнлек стажировкасы тәмамланды. Стажировка барышында тыңлаучылар өчен лекция һәм практик дәресләр үткәрелде, анда муниципаль милекне исәпкә алу, бәяләү бергәлеге белән хезмәттәшлек итү, муниципаль милекне бәяләү турындагы хисапларга экспертиза ясау, муниципаль милек белән идарә итү һәм аны электрон рәвештә тормышка ашыру, муниципаль берәмлектә җир мөнәсәбәтләрен үстерү, муниципаль унитар предприятиеләр һәм акционерлык җәмгыятьләре белән идарә итүнең нәтиҗәлелеген күтәрү, устав капиталында муниципаль берәмлек өлеше булган акционерлык җәмгыятьләре белән идарә итүнең нәтиҗәлелеген күтәрү , кадастр мөнәсәбәтләре өлкәсендә эшчәнлек сораулары каралды.

Нәтиҗәләр буенча тыңлаучыларга Казан федераль университетының Дәүләт һәм муниципаль идарә югары мәктәбенең кыска сроклы стажировкасы узу турында билгеләнгән үрнәктәге документлар тапшырылды.

ТР җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында консолидацияләгән һәм республика бюджетына кергән җир кишәрлекләрен арендалаган өчен кергән табыш нәтиҗәләре ясалды. Ике җитәкче дә белгечләрдән кирәкле белем алырга мөмкин булган мондый стажировкалар кирәклеген билгеләп үттеләр.