Җир кишәрлекләре һәм мөлкәт өчен аренда түләве буенча бурычларны киметү буенча чираттагы атналык киңәшмә

2021 елның 30 июле, җомга

ТР җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры урынбасары  Рөстәм Шәмеев Татарстан Республикасы финанс Министрлыгы тарафыннан видеоконференцэлемтә режимында үткәрелүче атналык киңәшмәдә катнашты. Кмңәгмәдә Федераль салым хезмәте Идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Идарәсе, суд приставлары Федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча палаталары (идарәсе, комитеты), Татарстан Республикасы җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы вәкилләре катнашты.

Киңәшмәдә түбәндәге мәсьәләләр каралды: Татарстан Республикасы Финанс министрлыгы, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Федераль казначылык идарәсенең 04.01.20021 ПР-3 номерлы уртак коллегиясе беркетмәсе нигезендә үткәрелә торган эш кысаларында салымнар буенча бурычларны һәм недоимкаларны киметү турында, мөлкәт һәм җир кишәрлекләре өчен аренда түләвен киметү буенча чаралар үткәрү турында, ярдәм чараларын бирүне җайга салучы норматив-хокукый актларга үзгәрешләр кертү буенча эш турында., 2019 ел өчен җир салымы буенча декларацияләрдә чагылдырылган, әмма Бердәм дәүләт күчемсез милек реестрында юридик затларның җир кишәрлекләрен рәсмиләштерү буенча башкарыла торган эш турында теркәлмәгән.

Киңәшмә барышында Татарстан Республикасы Яр Чаллы шәһәрендә бурычларны киметү буенча алып барыла торган эш турында хисаплар тыңланылды.