Милек һәм җир кишәрлекләрен арендалаган өчен түләү буенча бурычларны киметү чаралары үткәрү турында киңәшмә

2023 елның 17 марты, җомга

Татарстан Республикасы Финанслар министрлыгы оештырган чираттагы киңәшмәдә салымнар буенча бурычларны һәм бурычларны киметү мәсьәләләре каралды.
Видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Федераль суд приставлары хезмәте идарәсе һәм Татарстан Республикасы мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре палаталары (идарәләре, комитетлары) вәкилләре катнашты.
Киңәшмәдә катнашучылар Татарстан Республикасы Финанс министрлыгының, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Федераль казначылык идарәсенең 26.12.2022 ПР-275, милек һәм җир кишәрлекләре өчен аренда хакы буенча бурычларны киметү буенча чаралар үткәрү беркетмәсе нигезендә үткәрелә торган эш кысаларында салымнар буенча бурычларны һәм бурычларны киметү мәсьәләләрен карадылар.
Киңәшмә барышында Казанда бурычларны киметү буенча алып барылган эш турында хисап тыңланды.