Министр Фәнил Әһлиуллин Кайбыч районы халкын Бөек Җиңү көне белән котлады

2023 елның 9 мае, сишәмбе

Министр Фәнил Әһлиуллин Кайбыч муниципаль районында Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 78 еллыгына багышланган тантаналы чараларда катнашты.

Чаралар Бөек Ватан сугышында, Кече Мәми авылында һәлак булган сугыш обелискларына чәчәкләр салудан башланды. Министр Кайбыч районы башлыгы Альберт Рәхмәтуллин һәм Татарстан Республикасы Территорияләр белән эшләү идарәсенең баш киңәшчесе Артем Абрамов белән бергә авыл халкын Җиңү көне белән котлады.

Маломемин мәктәбендә мәктәпнең элеккеге укучысы Николай Козинга истәлекле мемориаль такта ачылды, ул Украинадагы махсус хәрби операциядә хәрби бурычын үтәгәндә һәлак булды. Хәрби хезмәткәр 22 яшендә хезмәттәшен ябып һәлак була. Шуннан соң кунаклар Дан аллеясында агач утыртуда катнаштылар.

Олы Кайбыч авылында Фәнил Әһлиуллин Бөек Җиңүнең 78 еллыгы уңаеннан Раиса Р.Н. Миңнехановның бәйрәм мөрәҗәгатен җиткерде, ветераннарга рәхмәт белдерде, барысына да сәламәтлек һәм иминлек теләде.