Фәнил Әһлиуллин капиталь ремонттан соң Кайбыч районында авыл клубы ачылу тантанасында катнашты

2023 елның 28 декабре, пәнҗешәмбе

Молькеевка авыл җирлегенең Полевая Буа авыл клубы капиталь ремонттан соң авыл халкына үз ишекләрен ачты. Ремонт эшләренә җирле бюджеттан акча бүлеп бирелә. Клуб 50 урынга исәпләнгән.

Халыкны котларга ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Фәнил Әһлиуллин, ТР Дәүләт Советы депутаты Фәнил Баһаутдинов һәм Кайбыч районы башлыгы Альберт Рәхмәтуллин килде.

Фәнил Әһлиуллин авыл халкын истәлекле вакыйга белән котлады һәм клубның киләчәктә дә авылның мәдәни тормышының рәсми булмаган үзәге, чын кыйммәтләр чыганагы, халык традицияләрен саклаучы булып калуын теләде.

"Татарстан Республикасы Хөкүмәте мәдәниятне үстерүгә һәм милләтара татулыкны ныгытуга зур игътибар бирә. Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнехановның 2023 елны Татарстанда «милли мәдәниятләр һәм традицияләр елы»дип игълан итүе очраклы түгел. Ел саен республика һәм җирле бюджетлардан бөтен республика буенча мәдәният учреждениеләрен төзекләндерүгә һәм ремонтлауга шактый финанс средстволары бүлеп бирелә", - дип билгеләп үтте Фәнил Әһлиуллин.