Муниципаль берәмлекләр тарафыннан хуҗасыз газ белән тәэмин итү объектларын теркәү сораулары буенча киңәшмә

2019 елның 30 апреле, сишәмбе

2019 елның 30 апрелендә министрның беренче урынбасары А.И.Галиев рәислегендә Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре башкарма комитетлары вәкилләре катнашында видеоконференция режимында муниципаль берәмлекләр тарафыннан газ белән тәэмин итүнең хуҗасыз объектларын рәсмиләштерү мәсьәләсе буенча киңәшмә узды.

Бүгенге көндә 2744 газ белән тәэмин итү объектының 2609ы хуҗасыз буларак исәпкә куелган. Суд карары буенча 1317 газ белән тәэмин итү объекты муниципаль милек хокукы дип танылды, 477 объектка карата Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы боерыклары кабул ителде.

Киңәшмә нәтиҗәләре буенча муниципаль берәмлекләр тарафыннан объектларны хуҗалыксызлар буларак исәпкә кую буенча чараларны уздыруны тизләтү кирәклеге, муниципаль милек хокукын теркәү, шулай ук аларны Татарстан Республикасы милкенә кабул итү өчен Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгына тиешле документлар пакеты җибәрү турында Карар кабул ителде.