Фәнил Әһлиуллин Татарстан Республикасында дәүләт финанс тикшерүе мәсьәләләре буенча Ведомствоара координацияләү советы утырышында катнашты

2019 елның 13 ноябре, чәршәмбе

Бүген Ведомствоара координация советы утырышында дәүләт финанс тикшерүе мәсьәләләре буенча Татарстан Республикасы җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Татарстан Республикасы Фәнил Әгълиуллин инвентаризацияләү мәсьәләсе буенча файдаланылмаган муниципаль күчемсез милек объектларын һәм чаралар җәлеп итү буенча әлеге объектларны хуҗалык әйләнешенә кертү турында чыгыш ясады . Шулай ук утырыш барышында министр Татарстан Республикасы Хисап палатасы тарафыннан әзерләнгән устав капиталында дәүләт өлешләре акционерлык җәмгыятенең ревизия комиссиясе турындагы Типлы нигезләмә проектлары һәм аудиторлык һәм башка хезмәтләр күрсәтүгә типлаштырылган техник задание буенча тәкъдимнәр кертте.