Татарстан халкына "җир мәсьәләсен " интернет аша ничек хәл итәргә

2023 елның 19 декабре, сишәмбе

Татарстанда җир кишәрлеген арендага алу, аны башка категориягә күчерү яки башка «җир» мәсьәләсен хәл итү дәүләт хезмәте күрсәтүгә электрон гариза җибәрү юлы белән мөмкин. Электрон гаризаны теләсә кайсы вакытта, тәүлекнең вакытына, бәйрәм һәм ял көннәренә карамастан, Татарстан Республикасы Дәүләт һәм муниципаль хезмәтләрнең бердәм порталын (функцияләрен) һәм (яки) дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр Порталын кулланганда бирергә мөмкин.

Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр Порталына ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан күрсәтелә торган 25 дәүләт хезмәте, шул исәптән дәүләт һәм муниципаль хезмәтләрнең (функцияләрнең) бердәм порталына 12 дәүләт хезмәте күрсәтелде.

Дәүләт хезмәтләре исемлеге белән сылтама буенча танышырга мөмкин.

Бүгенге көндә дәүләт хезмәтләре Порталы аша Министрлык тарафыннан күрсәтелә торган дәүләт хезмәтләре буенча 1200дән артык гариза килгән.

Гариза бирүчеләрдән хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм мөмкинлеген өзлексез арттыру механизмын формалаштыру өчен кире элемтә алу максатыннан анкета узарга, шулай ук Министрлык тарафыннан күрсәтелә торган дәүләт хезмәтләрен реинжиниринглау буенча тәкъдимнәр җибәрергә мөмкин.

Анкетада катнашу өчен сылтама буенча барырга кирәк.

Моннан тыш, министрлык фойесында «Анкеталау тартмасы» урнаштырылган. Гариза бирү  ял һәм бәйрәм көннәреннән тыш, 9.00 сәгатьтән 18.00 сәгатькә кадәр көн саен башкарыла.