Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы делегациясе Луганск Халык Республикасында булды

2024 елның 24 апреле, чәршәмбе

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы делегациясе эш визиты белән Луганск Халык Республикасына килде. Кунаклар белән ЛНР Хөкүмәте рәисе Сергей Козлов эшлекле очрашу үткәрде.

"Мондый профильдәге белгечләр безнең төбәккә беренче тапкыр киләләр. Без хезмәттәшләребезнең Татарстан Республикасыннан килүенә шат, аларның тәҗрибәсе белгечләребез өчен бик файдалы булыр дип ышанам. Бу визит безнең өчен күпьеллык дуслык һәм нәтиҗәле хезмәттәшлекнең башы булыр дип өметләнәм», — дип билгеләп үтте ЛНР милек һәм җир мөнәсәбәтләре министры урынбасары Нина Захарова.

Павел Луспекаев исемендәге рус драма театрында ЛНР башкарма органнары вәкилләре белән түгәрәк өстәл узды, анда Татарстан делегациясе дәүләт һәм муниципаль унитар предприятиеләрне үзгәртеп кору тәҗрибәсе белән уртаклашты, шулай ук катнашучыларны әлеге юнәлештә РФ законнарының үзенчәлекләре белән таныштырды.

Чарада Луганск Халык Республикасы башкарма органнарының 80нән артык вәкиле, ЛНР Федераль монополиягә каршы хезмәт идарәсе вәкилләре катнашты.

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы вәкилләренең докладларында җир законнары мәсьәләләре өлкәсендә төп принциплар, дәүләт һәм муниципаль унитар предприятиеләрне үзгәртеп кору (хосусыйлаштыру) ысуллары, аларның закон чыгару үзенчәлекләре тикшерелде.

"Татарстанның җир законнары өлкәсендәге хезмәттәшләре тәҗрибәсе республиканың барлык муниципалитетларында мөлкәтне исәпкә алуны оештыру һәм автоматлаштыру проблемасын хәл итәргә, Аренда мөнәсәбәтләренең ачыклыгын тәэмин итәргә, Коррупция куркынычларын киметергә, шулай ук файдаланылмый торган мөлкәтне ачыкларга һәм ЛНРда дәүләт һәм муниципаль мөлкәт белән идарә итүнең торышына һәрьяклап анализ ясарга ярдәм итәчәк", — дип билгеләп үтте мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре министры ЛНР Алена Антонова.

Татарстан делегациясе ЛНР Хөкүмәте башлыгы белән «Острая могила» мемориаль комплексында танышу экскурсиясе белән булды.