Гамәлгә ашыру функцияләрен вәкаләтле орган бу эшләрдә банкротлыгы турындагы һәм процедураларында кулланыла торган эштә банкротлыгы турындагы

2018 елның 19 апреле, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар кабинетының 21.11.2005 № 543 «Банкротлык һәм банкротлык процедуралары эшләрендә Татарстан Республикасының вәкаләтле вәкил органы турындагы» карары нигезендә Татарстан Республикасының Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан  Татарстан Республикасы бюджеты каршында бурычы булган, бөлгенлек (банкротлык) процедурасындагы оешмаларны кредиторлар таләпләре реестрына кертү буенча эш алып барыла.

Шулай ук 26.10.2002 № 127-ФЗ «Бөлгенлек (банкротлык) турындагы» Федераль закон кысаларында Татарстан Республикасының Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан арбитраж идарәчеләре запрослары буенча бөлгенлек (банкротлык) процедурасындагы оешма һәм предприятиеләр карамагындагы дәүләт мөлкәте булуы ( булмавы) турында анализ үткәрелә.