Дәүләт кадастры бәяләве үтәргә тиешле күчемсез милек объектлары исемлеген эшкәртү нәтиҗәләрен урнаштыру турында

2019 елның 24 мае, җомга

Татарстан Республикасының Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының 26.09.2018 №3173-р боерыгы нигезендә Татарстан Республикасы территориясендә  аерым сакланыла торган территорияләр һәм объектларының су һәм урман фонды җирләренә дәүләт кадастры бәяләве үткәрелә. Хәзерге вакытта дәүләт кадастры бәяләве үтәргә тиешле күчемсез милек объектлары исемлеген эшкәртү эшләре тәмамланды.

“Дәүләт кадастры бәяләве турындагы” 03.07.2016 №237-ФЗ Федераль законның 13 маддәсенең 9 пункты нигезендә исемлекне эшкәртү нәтиҗәләре Кадастр бәяләре нәтиҗәләре “Дәүләт кадастры бәяләвен үткәрү” белегендәге  “Исемлекне эшкәртү нәтиҗәләре” – “ТР аерым сакланыла торган территорияләр һәм объектларының су һәм урман фонды җирләре” бүлекчәсенә урнаштырылды.