Татарстан Республикасы чиге проекты килештерү уза

2020 елның 5 августы, чәршәмбе

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры урынбасары вазифаларын башкаручы Таһир Хөснетдинов видеоконференция режимында Татарстан Республикасы чикләрен билгеләү буенча эшче төркемнең чираттагы утырышын үткәрде.
Утырышның беренче өлешендә Самара өлкәсеннән килгән коллегалар катнашты. Татарстан Республикасы һәм Самара өлкәсе арасындагы чик проекты урманчылыклар һәм авыл хуҗалыгы билгеләнешендәге участоклар арасында аңлашылмаучанлыклар булган кайбер участокларга ия. Очрашу барышында ике субъект вәкилләре мондый участокларны килештерү юллары турында фикер алыштылар.
Утырышның икенче өлешендә Татарстан Республикасы чикләрен билгеләү буенча эшче төркем әгъзалары Татарстан һәм Чуашстан арасындагы бәхәсле участокларны карадылар. Әлеге чик 90% - ка килешенгән, Чуашстан Республикасы милли паркындагы басу аша кишәрлекләр хәл ителмәгән булып кала.
Татарстан Республикасы чикләрен билгеләү буенча эшче төркем утырышы атна саен уза. Анда ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, «ТР пространство мәгълүматлары фонды» ДБУ, ТР Урман хуҗалыгы министрлыгы, ТР буенча дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәте идарәсе, «Росреестр ФКП» ФДБУнең ТР буенча филиалы вәкилләре катнаша.