Татарстан Республикасы махсуслаштырылган торак фондының ятим балаларга бирелгән торак урыннары сакланышын тикшерү тәмамланды

2020 елның 7 августы, җомга

ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы  һәм ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы боерыгы нигезендә "Торак фонды белән идарә итү департаменты" дәүләт бюджет учреждениесе хезмәткәрләре ТР муниципаль берәмлекләре башкарма комитетларының опека һәм попечительлек органнары белән берлектә ятим балаларга һәм ата-ана каравыннан мәхрүм калган балаларга, ятим балалар һәм ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балалар арасыннан булган затларга 2015 елда бирелгән Татарстан Республикасы махсус торак фондының торак урыннарының сакланышын тикшерү төгәлләнде. Ел башыннан республиканың 33 муниципаль берәмлегендәге 331 торак бина тикшерелде.

Тикшерүләр нәтиҗәләре Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2019 елның 30 апрелендәге 371 номерлы карары нигезендә карар кабул итү өчен файдаланылачак.