Фәнил Әһлиуллин зиратлар өчен җир кишәрлекләрен рәсмиләштерү мәсьәләсе буенча киңәшмә үткәрде

2021 елның 26 феврале, җомга

Фәнил Әһлиуллин рәислегендә видеоконференция режимында физик затлар милкендә булган зиратлар өчен, шул исәптән пай җирләрендә җир кишәрлекләрен рәсмиләштерү мәсьәләсе буенча киңәшмә үткәрелде. киңәшмәдә Татарстан Республикасы муниципаль районнарының җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре палаталары рәисләре.катнаштылар.

Татарстан Республикасында 3 672 зират ачыкланган, алар 4 230 участокта урнашкан. Бүгенге көндә 3 337 зират рәсмиләштерелгән, 335е рәсмиләштерелгән. 3 869 җир кишәрлеге рәсмиләштерелгән, 361 җир кишәрлеге рәсмиләштерелмәгән, шуларның 53е физик затлар милкендә, шул исәптән 19 район территориясендә урнашкан пай җирләрендә.

Киңәшмә барышында кадастр исәбенә кую буенча проблемалы сораулар һәм җир кишәрлекләре милекчеләре белән килешүгә ирешү каралды.

Зиратлар өчен җир участокларын рәсмиләштерү дәвам итә.