Дәүләт гражданлык хезмәткәрләренең хезмәттә үз-үзен тотуга куелган таләпләрне үтәү һәм мәнфәгатьләр конфликтын тәртипкә салу буенча комиссия утырышы узды

2021 елның 14 мае, җомга

14.05.2002 Татарстан Республикасы Президентының Коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре идарәсе вәкиле Руслан Никонов катнашында дәүләт граждан хезмәткәрләренең хезмәт тәртибенә куелган таләпләрне үтәү һәм мәнфәгатьләр конфликтын җайга салу буенча комиссия утырышы узды.ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында консолидацияләгән һәм республика бюджетына кергән җир кишәрлекләрен арендалаган өчен кергән табыш нәтиҗәләре ясалды.

Дәүләт граждан хезмәткәренең үз хатынының керемнәре, чыгымнары, мөлкәте һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләре турында төгәлләштерелгән мәгълүматларны объектив сәбәпләр аркасында тапшыру мөмкинлеге булмау турындагы гаризасы каралды.

Карау нәтиҗәләре буенча дәүләт хезмәткәрләренә үз хатынының керемнәре, чыгымнары, мөлкәте һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләре турында төгәл мәгълүматлар бирмәүнең сәбәбе объектив һәм ихтирамлы булуын танырга дигән карар кабул ителде.