ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгына «Үзәкләштерелгән ял итү зоналары булдыру өчен туры килә торган территорияләр» проектын тәкъдим иттеләр

2021 елның 9 июне, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнехановның 01.03.20021 Татарстан Республикасы территориясендә табигый һәм экологик туризмны үстерү сораулары буенча эшкуарлык җәмәгатьчелеге белән очрашу нәтиҗәләре буенча күрсәтмәләре исемлеген үтәү кысаларында кичә ТР табигать территорияләрен һәм экотуризмны үстерү дирекциясе "ТР шәһәрләрне үстерү институты "фонды" үзәкләштерелгән ял итү зоналарын булдыру өчен туры килә торган территорияләр " проектын тәкъдим итте. Презентация барышында ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының җир ресурслары идарәсе белгечләре катнашында Татарстан Республикасы муниципаль районнарында үзәкләштерелгән ял итү зоналары булдыру өчен туры килә торган территорияләрне сайлау сораулары каралды.