Мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре өлкәсендәге белгечләр өчен укыту семинары ачылды

2022 елның 18 ноябре, җомга

Бүген Россия Монополиягә каршы федераль хезмәтенең Укыту-методик үзәгендә мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре өлкәсендәге белгечләр өчен «2022 елның беренче яртыеллыгында Россия Федерациясенең Җир һәм чиктәш законнарына төп үзгәрешләрне аңлату» темасына уку семинары ачылды, анда Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең Мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре палаталары (идарәләре, комитетлары) җитәкчеләре һәм белгечләре катнаша.

Әлеге семинар Казан федераль университетының дәүләт һәм муниципаль идарә югары мәктәбе тарафыннан оештырылган, аның белән Министрлык белгечләрне укыту мәсьәләләре буенча күптән һәм нәтиҗәле хезмәттәшлек итә. Сәламләү сүзе белән ВШГМУ директоры Игорь Привалов чыгыш ясады.

Семинар ачылышында шулай ук министр урынбасары Рөстәм Шәмеев чыгыш ясады. Ул семинарда федераль законнар яңалыклары каралачагын, җир-мөлкәт мөнәсәбәтләре өлкәсендәге актуаль проблемалар, шулай ук палаталардан кергән мәсьәләләр буенча фикер алышулар үткәреләчәген билгеләп үтте.

Семинарда катнашучыларга Алексор Алексей Валерьевич Мазуровны тәкъдим итеп, Рөстәм Шәмеев катнашучыларның күбесе Алексей Валерьевичның алдагы семинарларында зур кызыксыну белән катнашуын һәм бу семинарның да файдалы булачагын ассызыклады. Шулай ук министр урынбасары билгеләп үткәнчә, семинар барышында Татарстан Республикасы Президенты ярдәмчесе Рөстәм Мерзакреевның 518-ФЗ Федераль законны гамәлгә ашыру мәсьәләсе буенча чыгышы булачак. Рөстәм Шәмеев семинарда катнашучыларга актив һәм нәтиҗәле эш теләде.