ТР Бәяләүчеләр союзының еллык гомуми җыелышы нәтиҗәләре

2023 елның 15 марты, чәршәмбе

Бүген «Татарстан Республикасы Бәяләүчеләр союзы» Коммерциячел булмаган партнерлык әгъзаларының гомуми еллык җыелышы узды. Җыелышка берлекнең кайбер әгъзалары ВКС режимында кушылды. Татарстан Республикасы җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы исеменнән министр урынбасары Эдик Дияров, министрлыкның Ветераннар Советы Рәисе Фәрит Мусин һәм бәяләү бүлеге башлыгы Лиса Швецова чыгыш ясады.

2022 елда берлек әгъзалары булып Республика бәяләү һәм профильле хезмәтләр базарының төп өлешен тәкъдим итүче 45 оешма һәм эшмәкәр тора.

Утырышта Берлек идарәсе һәм дирекциясе хисаплары, 2022 ел өчен еллык бухгалтерлык хисабы, шулай ук 2023 елга финанс планы (смета) расланды.

Җыелышта катнашучылар алдында чыгыш ясаганда, Союз Президенты Андрей Лисичкин билгеләп үткәнчә, катлаулы вәзгыятькә, чыгымнарның кискен үсүенә карамастан, финанслауның элеккеге күләме саклануга карамастан, Идарәнең төп бурычлары һәм йөкләмәләре Союз әгъзаларына карата да, дәүләт заказы ягыннан да үтәлгән.

2022 елда берлек эшчәнлегенең төп этапларын бәян итеп, берничә бурыч куйды:

- муниципаль хезмәткәрләрнең стажировка форматын киңәйтү һәм муниципаль милек белән идарә итү органнары хезмәткәрләре аудиториясенә бәяләү турындагы хисапларны экспертизалау буенча мастер-класслар трансляцияләү;

- 2022 елның маенда түгәрәк өстәл барышында РФ Федерация Советына бәяләү җәмәгатьчелегенең тәкъдимнәрен яңартырга;

- профильле югары уку йортларын тәмамлаучылар һәм тыңлаучылар арасыннан укыту һәм квалификация күтәрү, кадрлар әзерләү буенча нәтиҗәле кире элемтәне тәэмин итәргә;

- бәяләү сыйфатын арттыру максатыннан Берлек сафларына яңа оешмаларны максималь җәлеп итүне тәэмин итү.

Җыелыш ахырында Олег Булгаков Татарстан Республикасы Бәяләүчеләр союзының башкарма директоры итеп яңадан сайланды.

Җыелыш турында тулырак мәгълүмат - оценщики-рт.рф сайтында