Мөлкәт һәм җир кишәрлекләре өчен аренда түләве буенча бурычларны киметү буенча чаралар үткәрү турында киңәшмә

2023 елның 2 июне, җомга

Татарстан Республикасы Финанслар министрлыгы оештырган чираттагы киңәшмәдә салымнар буенча бурычларны һәм бурычларны киметү мәсьәләләре каралды.

Видеоконференцэлемтә режимында ТР җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, ТР буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, ТР буенча Федераль суд приставлары хезмәте идарәсе һәм республиканың мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре палаталары (идарәләре, комитетлары) вәкилләре катнашты.

Киңәшмәдә катнашучылар ТР Финанс министрлыгының, ТР буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, ТР буенча Федераль казначылык идарәсенең 10.05.2023 пр-103, милек һәм җир кишәрлекләре өчен аренда хакы буенча бурычларны киметү буенча чаралар үткәрү беркетмәсе нигезендә алып барыла торган эш кысаларында салымнар буенча бурычларны һәм бурычларны киметү мәсьәләләрен карадылар.

Киңәшмә барышында Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль районында бурычларны киметү буенча алып барыла торган эш турында хисап тыңланды.