«Татарстан Республикасы бәяләүчеләр союзы» Идарәсе утырышы узды

2024 елның 3 апреле, чәршәмбе

Бүген «Татарстан Республикасы бәяләүчеләр союзы» коммерциячел булмаган Партнерлык Идарәсе утырышы узды, анда көн тәртибе мәсьәләләре буенча карарлар расланды. Утырышта ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының Бәяләү бүлеге башлыгы Лиса Швецова катнашты.

Тәкъдим ителгән документларны карау нәтиҗәләре буенча берлек әгъзасы итеп "Престиж" белем бирү оешмасы кабул ителде. Берлекнең эре белем бирү платформалары – партнерлары (В.Г. Тимирясов исемендәге КИУ, КФУ ИЭУФ, КДАСУ, РАНХиГС) белән булган үзара хезмәттәшлекне исәпкә алып, оешма берничә профильле белем бирү хезмәтләрен башкарачак дип фаразлана.

Утырышта кергән тәкъдимнәрне исәпкә алып, Берлек комитетлары һәм советларының шәхси составы эш планнарын һәм утырышларын оештыру тәкъдиме белән расланды.

Идарә әгъзалары «ТТР Пространство планлаштыру институты» һәм Татарстан Республикасы сәүдә-сәнәгать палатасы белән хезмәттәшлек турында башкарма дирекция мәгълүматын игътибарга алдылар.

2024 елның беренче кварталында эксперт-консультация ярдәме нәтиҗәләре буенча башкарма дирекция тарафыннан әзерләнгән аналитик язманы исәпкә алып, Идарә бәяләү эшчәнлегендә дәүләт милке белән идарә итү буенча дәүләт программасының һәм юл картасының тиешле индикаторларын үтәүне тәэмин итүне, тариф сәясәте Комитеты кысаларында демпингка каршы эшне көчәйтүне максатчан дип саный.