Дәүләт милке белән идарә итүнең төбәк системасын эшләү кысаларында башкарылган эшләр кабул ителде

2024 елның 5 апреле, җомга

Бүген Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль мөлкәтне исәпкә алу һәм идарә итү буенча бердәм мәгълүмат системасының беренче чиратын булдыру кысаларында башкарылган эшләрнең чираттагы этабы буенча кабул итү сынаулары узды.

Эшләрне кабул итүдә «БАРС Груп» АҖ, Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, «Татарстан Республикасы цифрлы трансформация үзәге» ДКУ вәкилләре, шулай ук видеоэлемтә буенча республика муниципаль берәмлекләре вәкилләре катнашты.

Кабул итү сынаулары уңышлы узды, системаны булдыру буенча эшләр дәвам ителәчәк. Агымдагы елның сентябренә дәүләт һәм муниципаль милек объектларын бердәм исәпкә алуга күчү өчен мөмкинлекләр тудырылачак.

ЕИС "Имущество" ышанычлы исәп-хисапны тәэмин итәргә һәм дәүләт һәм муниципаль мөлкәтнең әлеге күләмен бердәм методологик нигездә идарә итүне оптимальләштерергә, республиканың барлык муниципалитетларында исәп-хисапны автоматлаштыру проблемасын хәл итәргә, Аренда мөнәсәбәтләренең ачыклыгын тәэмин итәргә, Коррупция куркынычларын киметергә, файдаланылмый торган мөлкәтне ачыкларга һәм дәүләт һәм муниципаль мөлкәт белән идарә итүнең торышына оператив анализ ясарга мөмкинлек бирәчәк.