МСП субъектлары һәм үзмәшгуль гражданнар җир кишәрлекләрен арендага ала ала

2024 елның 26 сентябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә региональ һәм муниципаль дәрәҗәләрдә үзмәшгуль гражданнарга һәм кече һәм урта бизнес субъектларына мөлкәти ярдәм алу мөмкинлеге бар. ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан МСП субъектларына һәм үзмәшгуль гражданнарга озак вакытлы нигездә арендага бирү өчен күчемсез милек объектларының (биналар һәм гаражлар) һәм җир кишәрлекләренең яңа исемлеге расланды.

Менделеевск районында авыл хуҗалыгы билгеләнешендәге гомуми мәйданы 4 965 109 кв. м булган алты җир кишәрлеге арендага бирелә.

Җир кишәрлекләренең, мәйданнарның, идентификацион номерларның урнашу урыны турындагы мәгълүмат белән ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы сайтында «Кече һәм урта эшмәкәрлеккә һәм үзмәшгуль гражданнарга милек ярдәме» бүлегендә танышырга мөмкин.

Республикада шулай ук 19 буш күчемсез милек объекты бар, шул исәптән МСП субъектларына һәм үзмәшгуль гражданнарга җир кишәрлекләре белән.