Артур Галиев «Идел сукмагы» проектын гамәлгә ашыру мәсьәләсе буенча киңәшмә үткәрде

2022 елның 9 декабре, җомга

08.12.2022 ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында министрның беренче урынбасары Артур Галиев рәислегендә «Идел сукмагы» проектын тормышка ашыру сораулары буенча киңәшмә үтте. Киңәшмәдә Татарстан Республикасы Яшел Үзән, Кама Тамагы, Югары Ослан, Тәтеш районнары башкарма комитетлары вәкилләре, Татарстан Республикасы шәһәрләрен үстерү институты «табигый территорияләрне һәм экотуризмны үстерү дирекциясе» департаменты вәкилләре катнашты.

Видеоконференцэлемтә кысаларында шәһәр һәм авыл җирлекләре территориясе үсеше буенча фикер алыштылар, алар аша «Идел сукмагы»трекы узачак.

«Идел сукмагы» проектын алга таба эшкәртү һәм аны гамәлгә ашыру этабына күчү максатында кыска вакыт эчендә инфраструктура объектларын урнаштыру һәм үтеп керү өчен җир кишәрлекләрен рәсмиләштерү мәсьәләсен карау кирәклеге турында карар кабул ителде.