Дәүләт кадастр бәяләмәсен норматив-методик яктан тәэмин итү буенча эксперт төркеме утырышы булды

2023 елның 21 ноябре, сишәмбе

«Дәүләт кадастр бәяләү үзәге» хезмәткәрләре дәүләт кадастр бәяләвенең норматив-методик ярдәмен тәэмин итү буенча эксперт төркеме утырышында катнаштылар.

Росреестр кадастр бәясен билгеләү вәкаләтләре бирелгән бюджет учреждениеләре тарафыннан кулланыла торган программа карарларына анализ тәкъдим итте. Шулай ук кадастр бәясен билгеләгәндә бюджет учреждениеләренең иң яхшы практикалары, шул исәптән дәүләт Кадастр бәяләү үзәге тарафыннан бәя тудыручы факторларның кыйммәтләрен билгеләү өчен кулланыла торган даими гексагональ челтәр билгеләп үтелде.

"Дәүләт кадастр бәяләмәсе турында «2016 елның 3 июлендәге 237-ФЗ номерлы Федераль законның 22.1 статьясына үзгәрешләр кертү буенча тәкъдимнәр аерым блок белән каралды.

Росреестр халыкара хезмәттәшлек кысаларында (Беларусь Республикасы, Кыргыз Республикасы, Үзбәкстан Республикасы белән) дәүләт кадастр бәяләве өлкәсендәге чараларны оештыру һәм үткәрү, шулай ук дәүләт кадастр бәяләвенең 25 еллыгына бәйле чаралар турында хәбәр итте.