Татарстан һәм Башкортстан чикләренең өч участогы буенча өстәмә башлангыч мәгълүматлар кирәк

2021 елның 24 мае, дүшәмбе

«Татарстан Республикасы пространство мәгълүматлары фонды» ДБУнең геодезия һәм картография бүлеге башлыгы Андрей Логашин эш визиты белән Башкортостан Республикасы буенча Росреестр идарәсендә булды. Биредә Татарстан һәм Башкортстанның чиктәш чикләрен билгеләү мәсьәләсе буенча Башкортстан Республикасы вәкилләре белән беренче очрашу узды.

Катнашучылар барлык бәхәсле мәсьәләләрне җентекләп карадылар. Башта чик буенча чикләнгән 66 участок ачыкланды. Аларның 60ы эшче төркемнәрнең уртак утырышларын үткәрү нәтиҗәләре буенча хәл ителде, тагын 3 мәсьәлә күзгә-күз очрашу нәтиҗәләре буенча хәл ителде. Калганнары буенча өстәмә башлангыч материаллар җыю зарур.

Фикер алышуда шулай ук Башкортстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе, Башкортстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, Башкортстан Республикасы буенча Кадастр палатасы, Башкортстан Республикасы юл хуҗалыгы идарәсе вәкилләре катнашты.