Түбән Новгородта шәһәр агломерацияләрен үстерү тәҗрибәсе белән уртаклаштылар

2021 елның 26 ноябре, җомга

25 ноябрьдә Татарстан Республикасы премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллин һәм Татарстан Республикасы җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Фәнил Әһлиуллин җитәкчелегендәге Татарстан делегациясе составында «Татарстан Республикасының пространство мәгълүматлары фонды» ДБУ җитәкчелеге эш визиты белән Түбән Новгородка барды.

Визитның беренче ноктасы - "Түбән Новгород өлкәсенең агломерация үсеше институты", ул өлкәнең пространство мәгълүматлары операторы һәм ГИСОГД. «ТР ФПД " ДБУ хезмәткәрләре институтның структурасы һәм эшчәнлеге белән таныштылар, шулай ук пространство мәгълүматлары региональ фондын алып бару буенча тәҗрибә белән уртаклаштылар.

Аннары делегатлар шәһәр агломерацияләрен үстерү буенча киңәшмәдә катнаштылар, анда шәһәр төзелеше процесслары белән идарә итү мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Очрашуда катнашучыларга шулай ук агломерацияләр үсешенең төбәк практикасы презентациясе дә тәкъдим ителде.