Фәнил Әһлиуллин Татарстан Республикасы территориясенең урманлыгын арттыру мәсьәләсе буенча киңәшмә үткәрде

2021 елның 30 декабре, пәнҗешәмбе

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Фәнил Әһлиуллин Татарстан Республикасы Президенты Аппараты, Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы, Татарстан Урман хуҗалыгы министрлыгы вәкилләре катнашында Татарстан Республикасы территориясенең урманлыгын арттыру мәсьәләсе буенча киңәшмә үткәрде.

Хәзерге вакытта кызыксынган министрлыклар тарафыннан, Татарстан Республикасы муниципаль районнарының җирле үзидарә органнары белән берлектә, дәүләт һәм муниципаль милектә булган һәм алга таба Урман утырту өчен яраксыз авыл хуҗалыгы билгеләнешендәге җирләрне сайлап алу эше алып барыла.