Татарстан һәм Чувашия урманчылыклар чикләрен билгеләде

2020 елның 20 июле, дүшәмбе

«ТР пространство мәгълүматлары фонды» ДБУ, Татарстанның Кайбыч урманчылыгы, Чуваш Республикасының Мариин-утырту урманчылыгы, Чуашстан Төзелеш министрлыгы, Чуаш Республикасы буенча «Росреестр ФКП» ФДБУ, Чуаш Республикасы буенча Росреестр идарәсе вәкилләре күрше республика урманчылыклары җаваплылыгы зоналарын билгеләү өчен очраштылар. Белгечләр картографик материалларны тикшерделәр, җирлекләрдә чик узу билгеләре булу-булмавын тикшерделәр.

«Рослесинфорг» ФДБУ кадастр исәбенә куелган урман зоналары чикләрендә күп санда аерымлыклар булу-Татарстан Республикасы чикләрен билгеләү эшен башкарганда иң проблемалы мәсьәләләрнең берсе. Чикләрнең төп төрләре булып күрше субъектларның урманчылыклары чикләрен бер-берсенә салу тора, бу урман фонды җирләрен икеләтә исәпкә алуга китерә, урман фонды җирләрен исәпкә алмауга китерә торган урман фонды җирләре арасында зур күзәтүләр һәм урманчылыкларның координаталарын урнаштыруда чагылдырыла торган аерым участокларының чикләрен билгеләүдә реестрлы хаталар тора.